Throwback Night Auditions – Full Schedule

If you cannot make your scheduled time, please email breanna@hugetheater.com to let us know right away – please plan on arriving 15 minutes prior to your audition to check in and warm up with your group.


Monday – October 2nd – Evening Schedule

5:00 PM 5:30 PM 6:00 PM 6:30 PM
Jonathan Brown Brooke Fanning Andy Christian Lucas Hines
John bickford Erik Ostrom Timothy Eberle Peter P
Tommy Caravello Jamie Bonczyk Josh Krauskopf
Michael DallaValle
Ally Rae Colin Anderson Heather Hemmer Jay Kistler
Vann Daley Matt Judkins Jada Pulley Eric Brown
Lilly Rotter Jessabelle Olmstead Pamela Mazzone Shannon Foy
Sandra Struthers Ava Wichmann Susannah Eckberg Shea Roberts

Saturday – October 7th – Morning Schedule

10:00 AM 10:30 AM 11:00 AM 11:30 AM
Michael Deneen Christian Unser Katie novak Laura Hild
Monique Dargis Joe McGowan Douglas Cox Aiden Milligan
Ben Wagner Ryan Vanasse Heather Baldwin Kim Lambert
Cody Madison Adam Boutz Phillip Schramm Madhu Bangalore
Mawrgyn Roper Kyle Decker Jeff Kaisershot Abe vanderBent
Lauren Schaeffer Max Beyer John Eisenrich Ava Fojtik
Blake Thielmann  Vanessa Tu Clayton Anderson
Shelby Schroeder

Saturday – October 7th – Afternoon Schedule

12:00 PM 12:30 PM 1:00 PM 2:00 PM
Amy Zajack Matt Arriola Mary Ruebel Mike McCarron
Michael Weingartner Gavin Nachtigall Keren Gudeman
Justin Betancourt
Catherine Thimmesh Joseph Schifsky Hannah Fiedler Issabelle Allen
Kyle B Dekker Wells Farnham Erik Nielsen Chris Ragnacci
Michael Bloom Kevin Macklin Frank Kohlasch Jen Paulson
Philip Skretvedt Eric Geistfeld Eric Heiberg Jesse Burrows

 

3:00 PM 4:00 PM 4:30 PM 5:00 PM 5:30 PM
Edd Jones Lauren Chesnut Kate Zabinski Derek Landseidel Erica Solomon
Richard Hammons Ryan Klima Bryce Kalal Matt Selchow Breanna Cecile
Valerie Hurst Liv Augusta Lars Midthun Richard Ralston Michael Renner
Carlyn Lindstrom Danny Sussman Madeline Spott Sarah Maxwell Daniel Schwartz
Kevin Albertson Seniz Lennes Matt Axelson Emily Townswick
Jeff Roberts Gyllen
Becky Hauser Ryan Blix Sam Beeson Brynn Berryhill Abigail Sugahara
Kristen Marks

 


Sunday – October 8th – Evening Schedule

5:00 PM 5:30 PM 6:00 PM 6:30 PM
Matt Tatone Pam Franklin Adam Mellerup Craig Corsi
Mark Jelinek Elisabeth Groebel Nathan Kelly
Kristin Turnblom
Erik Hoversten Tyler Martindale Marty Wessels Nikki Vroman
Danielle Heinert Mike Hanson Becci Schmidt Alicia Wheelock
Cicely Laing Bradley Machov Tom Schmidt Zoa Dru
Chris Barth Matt Slater Kya Fischer Aaron Cook
Meredith Jacobs Trevor Charon
Casey MacCallum